David Butt Trophy results 2016/17

Week 1 - September 3 2016

Group A results: South Molton 31 Torrington 3, Ilfracombe v North Tawton (North Tawton receive walkover)

Group B results; Exeter Saracens 7 Buckfastleigh 0; Wessex 14 New Cross 17

Group C results: Totnes 5 OPMs 3, Dartmouth v Salcombe (Dartmouth receive walkover)

Group D results: Plympton Victoria 10 St Columba/Torpoint 0, DHSOB 15 Old Techs 105

Ilfracombe have withdrawn from the competition

 

Week 2 - September 10 2016

 

Group A results: Torrington v Ilfracombe (Torrington walkover after Ilfracombe withdraw from competition), North Tawton 40 South Molton 12

Group B results: Exeter Saracens 40 Wessex 31, New Cross 44 Buckfastleigh 11

Group C results: OPMs 25 Dartmouth 15, Salcombe 10 Totnes 40

Group D results:  Old Techs 67 Plympton Victoria 5, St Columba/Torpoint v DHSOB (DHSOB walkover )

St Columba/Torpoint have withdrawn from the competition.

WEEK THREE RESULTS

Group A: North Tawton 10 Torrington 14, South Molton v Ilfracombe (walkover to South Molton).

Group B: Wessex 43 Buckfastleigh 17, Exeter Saracens 19 New Cross

Group C: Dartmouth 11 Totnes 16, OPMs 19 Salcombe 5

Group D: Plympton Victoria 39 DHSOB 54, Old Techs v St Columba/Torpoint (Old Techs walkover)

WEEK FOUR RESULTS

Group A: North Tawton v Ilfracombe (walkover to North Tawton), Torrington 14 South Molton 12

Group B: Buckfastleigh 12 Exeter Saracens 29, New Cross 17 Wessex 23

Group C: OPMs 7 Totnes 14, Salcombe 0 Dartmouth 34

Group D: Old Techs 11 DHSOB 10, St Columba/Torpoint v Plympton Victoria (walkover to Plympton Victoria)

WEEK FIVE RESULTS

Group A: South Molton 37 North Tawton 5, Ilfracombe v Torrington (walkover to Torrington)

Group B: Wessex 47 Exeter Saracens 26, Buckfastleigh 7 New Cross 39

Group C: Dartmouth 27 OPMs 8, Totnes 57 Salcombe 0

Group D: Plympton Victoria 0 Old Techs 53, DHSOB v St Columba/Torpoint (walkover to DHSOB)

WEEK SIX RESULTS

Group A: Torrington 25 North Tawton 17, Ilracombe v South Molton (walkover to South Molton)

Group B: Buckfastleigh 17 Wessex 23, New Cross 38 Exeter Saracens 0

Group C: Totnes 28 Dartmouth 32, Salcombe 3 OPMs 26

Group D: DHSOB v Plympton Victoria (walkover to DHSOB), St Columba/Torpoint v Old Techs (walkover to Old Techs)

Semi-finals

New Cross 27 Torrington 3

Totnes 18 Old Techs 28 (after extra-time. Score was 15-15 after 80 minutes)

FINAL

New Cross v Old Techs (to be played at Barnstaple on Sunday, October 23, 2.30pm)